STAG AFR

Kontroler szerokopasmowej sondy Lambda STAG AFR jest urządzeniem umożliwiającym określenie składu mieszanki paliwowo-powietrznej (AFR) zasilającej silnik spalinowy, poprzez pomiar zawartości tlenu w spalinach. W zestawie z urządzeniem wykorzystywana jest szerokopasmowa sonda lambda, którą można stosować w silnikach zasilanych szeroką gamą paliw, takich jak benzyna bezołowiowa, olej napędowy, LPG/ CNG, metanol, etanol. W większości samochodów z pośrednim wtryskiem paliwa, sterownik benzynowy przy wysokim obciążeniu silnika, nie kontroluje składu mieszanki, co przy złej regulacji systemu zasilania (np. w instalacji gazowej) może doprowadzić do zmniejszenia mocy silnika, zwiększenia spalania a nawet do jego uszkodzenia.

Kontroler szerokopasmowej sondy Lambda STAG AFR pozwala na dostrojenie silnika, bądź instalacji gazowej w taki sposób, by skład mieszanki paliwowo-powietrznej utrzymywał się na zoptymalizowanym poziomie, zapewniając maksymalną moc silnika jednocześnie zachowując spalanie w normie. Dzięki dużej szybkości pomiaru współczynnika lambda, możliwa jest kontrola składu mieszanki nie tylko w ustalonych warunkach pracy silnika, ale też w stanach przejściowych.

Układ umożliwia odczyt następujących parametrów :

  • współczynnik AFR,
  • wartość lambda ,
  • zawartość tlenu.

Zestaw zawierający STAG AFR został przygotowany z myślą o szybkim montażu i demontażu w aucie. Zasilanie pobierane jest z gniazda zapalniczki samochodowej (12V), zaś do komunikacji z komputerem PC potrzebny jest standardowy interfejs USB, RS232, lub bluetooth. Do obsługi urządzenia została przygotowana specjalna-dedykowana aplikacja działająca w systemie Windows, która jest niezwykle przyjazna i łatwa w obsłudze podnosząc walory użytkowe urządzenia.

Sposoby wykorzystania:

  • regulacja układów paliwowych zarówno gaźnikowych jak i wtryskowych,
  • kalibracja instalacji gazowych wszystkich dostępnych na rynku generacji,
  • diagnostyka układów paliwowych,
  • diagnostyka zamontowanych fabrycznie sond lambda,
  • kontrola składu mieszanki paliwowo-powietrznej zasilającej silnik,
  • kalibracja systemów chip-tuningu.

 

„Udostępniamy również dla AFR aplikację mobilną, aby korzystanie z kontrolera szerokopasmowej sondy lambda stało się jeszcze większą wygodą i przyjemnością. Aplikacja działa pod systemem Android od wersji 4.X.X (ok. 90% wszystkich telefonów z Androidem)”.

 

       

 

 Instrukcja STAG AFR ver. 1.1

 Schemat podłączenia STAG AFR

 Setup STAG AFR

 Setup AFR Mobile

Aplikacje mobilne

Sterowniki LPG/CNG - Q-generacja

Sterowniki LPG/CNG - do silników z bezpośrednim wtryskiem

Sterowniki LPG/CNG - DIESEL

Sterowniki LPG/CNG - linia ekonomiczna

Sterowniki LPG/CNG - linia Classic

Listwy wtryskowe LPG/CNG

Reduktory LPG

Emulatory wtryskiwaczy benzynowych, wtrysk bezpośredni

Emulatory wtryskiwaczy benzynowych, wtrysk pośredni

Emulatory poziomu paliwa

Emulator ciśnienia paliwa

Przełączniki

Przełączniki B/G

Wskaźniki poziomu LPG

Wariatory LPG/CNG

Czujniki ciśnienia LPG/CNG

Chiptuning

Sprzęt warsztatowy

Filtry